piątek, 2 czerwca 2017

Smukła sylwetka i zdrowe ciało za sprawą rzodkiewek. 10 powodów dlaczego warto je jeść?


smukła sylwetka, zdrowie na talerzu, rodkiewki, dania z rzodkiewek, zdrowe rzodkiewki, własciwości zdrowotne rzodkiewek, sok z rzodkiewek. Smukła sylwetka i zdrowe ciało za sprawą rzodkiewek. 10 powodów dlaczego warto je jeść

Rzodkiewka jest niskokaloryczna tylko 16 kcal na 100g dlatego można ją jeść do woli zarówno dodawać do potraw, sałatek, kanapek, jak i oczywiście jako przekąska do pochrupania w pracy, przed telewizorem lub w czasie podróży. Można z nią eksperymentować także na inne sposoby jak gotowanie czy kiszenie. Jest warzywem łatwym w uprawie można ją posadzić nawet na balkonie i mieć zawsze świeżą pod ręką. A dlaczego warto ją jeść? Ponieważ:


1. Rzodkiewka to skarbnica witamin i soli mineralnych ma aż 7mg witaminy C na 30 g dzięki niej dbamy o odporność  naszego organizmu. Jest także źródłem wapnia, fosforu,  potasu i magnezu. Obecność żelaza, miedzi i manganu sprawia, że to warzywo wpływa korzystnie na procesy krwiotwórcze, dlatego jest polecana osobom cierpiącym na niedokrwistość.  Jest w niej  też sporo witamin z grupy B korzystnie wpływających na przemianę materii.

2. Rzodkiewka podobnie jak czosnek pomaga w zwalczaniu wirusów i bakterii.

3. Jest świetna na problemy żołądkowe i wspomaga pracę jelit, oczyszczając je z resztek kałowych.

4. Wzmacnia osłabione włosy i paznokcie dzięki witaminom z grupy B oraz zawartości siarki.

5. Jedzenie rzodkiewek wspomaga regulację ciśnienia, pracę serca, mózgu i układu mięśniowego a to za sprawą zawartego w niej potasu aż 233 mg na 100 g.

6. Rzodkiewka poprawia wygląd cery a sok z niej stosowany codziennie rozjaśnia cerę i przebarwienia.

7. Dobra wiadomość również dla mam karmiących mających problem z pokarmem – rzodkiewka ma działanie wspomagające laktację.

8. Zapobiega infekcjom układu moczowego, ma właściwości moczopędne i w naturalny sposób
podnosi ilość produkowanego moczu.  Ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu pomaga zwalczać infekcje i chroni nerki.

9. Rzodkiewki dotleniają komórki, oczyszczają krew i organizm z toksyn.

10. Sok z rzodkiewki pomaga w łagodzeniu swędzenia i dolegliwościach po ukąszeniu owada, można przekroić rzodkiewkę i jej wnętrzem posmarować swędzące miejsce.Wiosenny koktajl z rzodkiewką:

- sok z 2 wyciśniętych pomarańczy
- 3 rzodkiewki
- 2 - 3 garście truskawek
- około 1 szklanki lodowatej wody

Wszystko wrzucamy do urządzenia miksującego i po chwili mamy pyszny witaminowy koktajl. Smacznego! J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz