czwartek, 5 stycznia 2017

Na czym NIE oszczędzać by żyć zdrowo i być w dobrej formie psychicznej i fizycznej. TOP10

Na czym nie oszczędzać, nie oszczedzaj na zdrowiu, nie oszczedzaj na relacjach i kontaktach z bliskimi, nie oszczędzaj na witaminach, nie oszczędzaj na kosmetykach, nie oszczedzaj na zdrowym jedzeniu, nie oszczedzaj na śnie
Czasu nie da się przechowywać w skarbonce i wyjąć go wtedy kiedy przyjdzie potrzeba, tak samo jest ze zdrowiem ciała, umysłu, z życiem nas i naszych bliskich.

Moje dzisiejsze TOP10 na którym nie warto oszczędzać. 1. Nie oszczędzaj na relacjach z bliskimi i komunikacji z nimi – praca pracą, obowiązki obowiązkami ale przyjaźnie i bliskie relacje z rodziną są w życiu najważniejsze. 

2. Nie oszczędzaj na swojej pasji – jest ona odskocznią od codzienności i nie zapominajmy o niej gdyż to daje nam energię duchową i radość. 

3. Nie oszczędzaj swoich sił fizycznych, ruszaj się, pracuj, spaceruj, ćwicz to co lubisz najbardziej a wzmocnisz swoje SERCE i CIAŁO. 

4. Nie oszczędzaj na warzywach i owocach - jedz sezonowo.

5. Nie oszczędzaj na piciu wody, ziołowych herbat, soków i koktajli. 

6. Nie oszczędzaj na dbaniu o higienę.

7. Nie oszczędzaj na śnie – zarywanie nocy nie poprawi naszego zdrowia a sprawi, że będziemy wolniejsi, mniej skupieni, niechętni do aktywności, a dokładanie kolejnych filiżanek kawy doprowadzi z czasem nasz wyczerpany organizm do ruiny. A to już bliska droga do wielu chorób i dolegliwości. Śpij tyle ile potrzebuje Twój organizm. Niektórym wystarczy 6 godzin, innym 8 a są tacy co potrzebują 10, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

8. Nie oszczędzaj na dbaniu o swoją skórę i wybieraj kosmetyki naturalne, łagodne a ciało nam się odwdzięczy z nawiązką. Wybieraj kosmetyki bez parabenów, SLS-ów, PEG-ów, silikonów, sztucznych barwników, substancji alergizujących, oleju parafinowego itp.

9. Nie oszczędzaj na zdrowiu swojego żołądka i jelit – jeżeli masz kasę na hamburgera i colę to również będziesz ją miał na jabłko, banana lub butelkę wody mineralnej.

10. Nie oszczędzaj na suplementacji dobrej jakości witaminami i minerałami – dużo czytaj o ich jakości, wchłanialności bo w aptekach jest pełno bubli, których dawki nadają się co najwyżej dla chomika. Ja osobiście polecam firmy takie jak: Solgar, Swanson, Puritan’s Pride, Now Foods.

kobietaiecozycie.blogspot.com  

2 komentarze:

  1. Recepta na szczęście w 10 punktach. Wizja nieoszczędzania na śnie bardzo mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi też ;-) szczególnie teraz w zimę

    OdpowiedzUsuń