wtorek, 4 października 2016

10 pomysłów na zastosowanie boraksu w gospodarstwie domowym.

10 pomysłów na zastosowanie boraksu w gospodarstwie fomowym; do czego służy boraks; do czego porzebny jest boraks; boraks, co to jest boraks; boraks w domu; płyn do mycia szyb z boraksem; domowy wybielacz do prania z boraksem; czyszczenie biżuterii boraksem; płyn do czyszczenia z boraksem
Boraks jest ekologicznym środkiem czystości a do tego tanim. Ma wiele zastosowań w gospodarstwie domowym i można go używać zamiast wielu innych środków chemicznych w kuchni oraz w łazience. Boraks jest minerałem występującym w przyrodzie i źródłem ważnego pierwiastka, boru.
Można go kupić w internetowych sklepach z ekologicznymi środkami czystości lub na allegro.
Niektórzy boją się go, że jest toksyczny, nie prawda, nie jest bardziej niebezpieczny niż sól kuchenna.
Przy używaniu go należy zachować odpowiednie środki ostrożności a nic nam nie grozi.
Zawsze podczas używania boraksu, używaj rękawiczek ochronnych.
Przechowuj go w suchym, chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci.
Ważne! Boraksu nie spożywamy, trzymamy też z dala od oczu i nie wcieramy w skórę.


Do czego przyda nam się boraks?
 1. Płyn do mycia szyb. 2 łyżki boraksu zmieszaj z 3 szklankami ciepłej wody i przelej do spryskiwacza.
 2. Domowy wybielacz do prania. Dodaj 2 łyżeczki boraksu i 2 łyżeczki sody i wsyp do pralki. Wzmocnisz tym efekt wybielania i zmiękczysz wodę.
 3. Domowy środek czyszczący do wszystkich gładkich powierzchni: Zmieszaj tylko 2 łyżki octu spirytusowego, 2 łyżeczki boraksu, 2 szklanki ciepłej wody oraz 3 krople olejku z drzewa herbacianego. Miksturę dobrze wymieszaj i przelej do spryskiwacza.
 4. Roztwór do mycia wanny, umywalki oraz kafelków. Przygotuj szklankę letniej wody i rozpuść w niej łyżeczkę boraksu. Najlepiej czyścić gąbką lub szmatką z mikrofibry.
 5. Płyn do czyszczenia toalet. Pół szklanki boraksu na 1 litry wody, dobrze wymieszaj i wyczyść sedes szczotką zamoczoną w tym roztworze. Można też wsypać do muszli pół szklanki boraksu i pozostawić na 2 godziny. Następnie dokładnie wyszorować muszlę szczotką i spłukać.
 6. Udrażniacz rur odpływowych: 1/2 szklanki boraksu zmieszaj z 1/2 szklanki sody i zalej szklanką octu spirytusowego. Uwaga! Będzie się mocno pienić. Wlej ten roztwór do rur a po pół godzinie zalej litrem wrzątku.
 7. Środek dla zapchlonych psów. Miejsca zapchlone (np. legowisko psa) posyp boraksem i zostaw na kilka godzin, po czym dokładnie wytrzep. Pilnuj, żeby w tym czasie pies nie położył się na legowisku.
 8. Środek na osy i szerszenie Rozpuść boraks w wodzie w proporcji 1 miarka boraksu na 9 miarek wody i spryskaj obficie gniazdo z owadami. Poczekaj aż wyschnie i czynność powtórz.
 9. Neutralizator brzydkich zapachów. Jeśli szczeniak lub kociak nasiusiał na dywan, zmieszaj boraks z niewielką ilością wody, żeby otrzymać gęstą papkę, nałóż ją na śmierdzące miejsce i poczekaj aż wyschnie, a następnie dokładnie odkurz lub wytrzep. Możesz też wysypać boraks na dno kosza na śmieci aby zneutralizować zapach.
 10. Środek do czyszczenia złotej i srebrnej biżuterii.
  Zmieszaj boraks z sokiem z cytryny w proporcji pół na pół. Wyczyść powierzchnię tą pastą i spłucz ciepłą wodą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz